عوارض بسیار خطرناک آمپول دگزامتازون

نیمار فوتبالی

عوارض بسیار خطرناک آمپول دگزامتازون

عوارض بسیار خطرناک آمپول دگزامتازون

 

به نقل توما کارشناس کمیته کشوری تجویز و مصرف منطقی داروی سازمان غذا و دارو، عوارض مصرف نابجای آمپول دگزامتازون را تشریح کرد. عــکس مراقب عوارض خطرناک مصرف آمپول «دگزامتازون» باشید دکتر نوشین محمدحسینی، گفت: داروی دگزامتازون یا همان دگزا، از جمله داروهایی اســت که در شکل های مختلف همچون شربت، قرص، قطره، آمپول، پماد و محلول‌ها، یکی از پرکاربرد ترین و قویترین داروها به شمار می رود.

 

وی ادامه داد: این دارو شبیه انواع آنتی بیوتیک‌ها اســت که برای هموطنان ایـــرانی‌ها داروی شناخته شده ای اســت.بنا به نقل سازمان غذا و دارو، محمدحسینی افزود: تزریق آمپول دگزامتازون از طریق کاهش توان دفاعی بدن باعث افزایش خطر بازگشت دوباره نشانه های بیماری های ویروسی از جمله سرماخوردگی و یا ابتلا به سایر بیماری های عفونی می شود.

 

کارشناس کمیته کشوری تجویز و مصرف منطقی داروی سازمان غذا و دارو، تاکید کرد: عوارض مصرف دگزامتازون شامل افزایش توده چربی در صورت و بدن، کاهش تراکم و اســتحکام اســتخوان ها و افزایش احتمال شکستگی. جوش های پوستی و اختلال در بهبود انواع زخمها. ضعف و تحلیل عضلات و افزایش احتمال پارگی و و آسیب تاندونها، افزایش فشار خون و قند خون.آب مروارید و افزایش فشار داخل چشم می شود.

 

فال روزانه یکشنبه 28 خرداد 1396 عوارض بسیار خطرناک آمپول دگزامتازون

این مطلب از وب سایت بزرگ توما درج گردیده اســت

نوشته عوارض بسیار خطرناک آمپول دگزامتازون اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

مطالب مشابه