تنبلی چشم ها در چه سنی پدید می آیند

نیمار فوتبالی

تنبلی چشم ها در چه سنی پدید می آیند

تنبلی چشم ها در چه سنی پدید می آیند

 

یکی از اعضای بسیار حیاتی بدن چشم میباشد از این رو مراقبت بسیار زیادی نیاز دارد عضو هیأت رئیسه انجمن چشم پزشکی ایـــران گفت: از آنجا که ژنتیک در بروز عارضه تنبلی چشم، نقش اساسی ایفا می‌کند بهتر اســت کودکان کسانی که از تنبلی چشم رنج می‌برند تحت معاینه قرار گیرند.

 

پروفسور هرمز شمس عضو هیأت رئیسه انجمن چشم پزشکی ایـــران در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، در خصوص علل بروز بیماری تنبلی چشم گفت: تنبلی چشم عارضه‌ای اســت که معمولا، فقط یک چشم را درگیر می‌کند، اما در برخی مواقع ممکن اســت در هر دو چشم مشاهده شود و باعث ایجاد دید ناکافی در چشم راســت و چپ شود.

 

وی افزود: اشکالات مادرزادی و ژنتیکی در ساختمان چشم، مانند آب مروارید و پایین افتادگی پلک، کدورت قرنیه و فاکتورهای ژنتیکی باعث می‌شود که چشم نتواند عــکس واضحی از اشیاء دریافت کند و بتدریج دچار تنبلی شود.

 

شمس ادامه داد: یکی دیگر از دلایل بروز این بیماری ناهماهنگی در نمره چشم افراد اســت به طوری‌که نمره عینک یک چشم با چشم دیگر متفاوت اســت که در این مواقع می‌توان با بستن چشم ســالم در مدت زمانی مشخص این عارضه را درمان کرد.

 

عضو هیأت رئیسه انجمن چشم پزشکی ایـــران تصریح کرد: در مواقعی این عارضه در کودکان ۳ تا ۴ ســال مشاهده می‌شود که با بستن چشم به مدت دو الی سه روز این بیماری را درمان کرد. هرچه زودتر برای درمان این بیماری اقدام شود.

 

شمس در پایان گفت: از آنجا که ژنتیک در بروز این بیماری نقش اساسی دارد بهتر اســت کودکان افرادی که از این بیماری رنج می‌برند در سنین پایین تحت معاینه قرار بگیرند.

 

فال روزانه یکشنبه 28 خرداد 1396 تنبلی چشم ها در چه سنی پدید می آیند

این مطلب از وب سایت بزرگ توما درج گردیده اســت

نوشته تنبلی چشم ها در چه سنی پدید می آیند اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

مطالب مشابه