تحلیل و بررسی یک سریال با موضوع داعش

نیمار فوتبالی

تحلیل و بررسی یک سریال با موضوع داعش

1309407 868 تحلیل و بررسی یک سریال با موضوع داعش

خبرگزاری ایسنا: سریال عربی «کلاغ‌های سیاه» (غرابیب سود) با موضوع داعش و جهاد نکاح در اداره کل پژوهش‌های اسلامی رسانه سازمان صداوسیما تحلیل و بررسی شد.

به نقل از روابط عمومی اداره کل پژوهش‌های اسلامی رسانه، سریال کلاغ‌های سیاه در ماه رمضان ســال جاری در ۲۰ قسمت از شبکه‌های mbc و ابوظبی پخش شده اســت.

این سریال که تولید بنگاه رسانه‌ای mbc متعلق به خاندان آل سعود اســت، به موضوع پیوستن زنان به گروهک تروریستی داعش و مقوله جهاد نکاح می­‌پردازد.

 سید محمدرضا خوشرو، مدیر گروه فرهنگ و هنر دینی رسانه این اداره کل درباره تحلیل و بررسی این سریال گفت: با توجه به حساسیت‌های خاص تولید و پخش این سریال توسط خاندان آل سعود که به نوعی خود از حامیان اصلی گروهک تروریستی داعش هستند، ضروری بود تا فرم، محتوا، روایت و مضامین اصلی این سریال مورد تحلیل قرار گیرد تا اهداف پنهان دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای خاندان آل سعود و حامیان و مشارکت‌کنندگان غربی آنان در تولید این اثر آشکار شود. اداره کل پژوهش‌های اسلامی رسانه با بهره مندی از پژوهشگران خبره در حوزه دین و رسانه که بعضا به زبان های خارجی نظیر عربی و انگلیسی نیز مسلط هستند، محصولات رسانه‌ای جریان های معاند را به صورت مستمر رصد و با تشخیص مسئولین امر، اقدام به تحلیل و بررسی این گونه آثار می‌کند.

وی پژوهشگر اصلی این تحقیق را حجت الاسلام علی رضایی آدریانی معرفی کرد که با بهره‌گیری از دیگر نظرات کارشناسان و صاحب‌نظران، این گزارش تحلیلی را به صورت فوری به سرانجام رسانده‌اند تا با پایان ماه مبارک رمضان در اختیار مدیران و مسؤولان مرتبط فرهنگی – رسانه‌ای کشور قرار گیرد.

سازمان و نهادهای مرتبط در صورت تمایل به بهره‌برداری از این گزارش می‌توانند با مدیریت ارتباطات اداره کل پژوهش های اسلامی رسانه و مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی irc.ir ارتباط برقرار کنند.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته تحلیل و بررسی یک سریال با موضوع داعش اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

مطالب مشابه