علی کفاشیان باید از فدراسیون فوتبال برود؟

نیمار فوتبالی

علی کفاشیان باید از فدراسیون فوتبال برود؟

با توجه به اتمام مهلت مجوز فعالیت نائب رئیس فدراسیون فوتبال، درباره ادامه فعالیت او در فوتبال ابهام‌هایی به وجود آمده است. کفاشیان پیش از این به عنوان بازنشسته دارای مجوز در فدراسیون فعالیت می‌کرده است.

به گزارش نیمار فوتبالی، علی کفاشیان اسفند ۱۳۹۰ و پس از انتخاب به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال از سوی سازمان بازرسی کل کشور بازنشسته اعلام شد اما دولت وقت در ۱۶ فروردین ۱۳۹۱ مجوز ادامه فعالیت کفاشیان – علیرغم بازنشسته بودن وی – را صادر کرد تا او بتواند به عنوان رییس فدراسیون فوتبال ایران فعالیت کند.

حال بعد از گذشت چهار سال و اتمام مهلت داده شده به کفاشیان، ‌در مورد ادامه حضور او در فدراسیون فوتبال ابهام‌های بوجود آمده است.

اخیرا سازمان بازرسی در نامه‌ای به فدراسیون فوتبال پایان اعتبار مجوز حضور علی کفاشیان در فوتبال را به این فدراسیون ابلاغ کرده است. موضوعی که به نظر می‌رسد با توجه به اصلاح قوانین موجود در موضوع به کارگیری بازنشسته‌ها در سازمان‌ها و نهادها، امکان تمدید مجدد آن نیز وجود ندارد و اکنون احتمال خداحافظی اجباری کفاشیان از فدراسیون فوتبال قوت گرفته است.

بر این اساس با توجه به بازنشسته بودن رییس سابق فدراسیون و امکان عدم فعالیت او در فوتبال، به نظر می‌رسد علی کفاشیان باید پست نائب رئیسی فدراسیون و سرپرستی کمیته فوتسال را به شخص دیگری واگذار کند.

به گزارش نیمار فوتبالی، ۲۷ اسفند ۱۳۹۰ رییس سازمان بازرسی در نامه‌ای به رییس جمهور وقت و با اشاره به بازنشستگی کفاشیان آورده است: “علی کفاشیان بدون مجوز هیات وزیران نمی‌تواند قانونا در سمت رییس فدراسیون فوتبال انجام وظیفه کند و مقتضی بود وزارت ورزش و جوانان قبل از برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال، نظر هیات وزیران را درباره اعاده به‌کار علی کفاشیان اخذ می‌کرد تا در صورت موافقت، وی برای کاندیدا شدن ریاست فدراسیون فوتبال واجد شرایط باشد:.

انتهای پیام

[ad_1]

مطالب مشابه